Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Burun Estetiği Rehberi  ve estetik burun ameliyatı hakkındaki her şeyi artık bu sitede görebileceksiniz. Sitemizde burun ameliyatı nasıl olur? kimler yaptırabilir ? şartlar nelerdir? estetik burun fiyatlarını nedir ?

Bunların hepsini sitemizde görebilirsiniz ve bizimle iletişme geçebilirsiniz size bir mail ve telefon kadar yakınız...

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Kapalı Burun Estetiği; rinoplasti ameliyatının burun deliklerinin içinden yapılan şeklidir.

Kapalı burun estetiğinin 2 ana grubu vardır. 1. Grupta burun estetiği ameliyatı nda burun ucu kıkırdakları görülmeden, burun kanat kıkırdağının üst kısmından 3-5 mm lik bir parçası çıkartılır. Burun kemeri alınır ve kemikler daraltılır. 1-2 saat de biter. Kıkırdak greftler çok fazla kullanılmaz. Bu tekniğin sonuçları daha az kontrollüdür. 2. Grupta, burun ucu kıkırdakları delikler içinden doğurtulur. Açık teknikler kullanılır ve burun kemeri alındıktan sonra burun ışıkları rekonstrükte edilir.

Kapalı Rinoplasti Körleme mi Yapılır? 

Burun ucu kıkırdakları görülmeden yapılan ameliyatın, kontrol edilmesi çok zordur. Doğurtma tekniğinde, tüm bölgeler gözle görülerek yapılır. Açık teknikte tüm kıkırdaklar daha geniş açı ile görülürken, kapalı teknikte burun derisi ve kıkırdaklar ile bir bütün olarak önümüzde durmaktadır. “Biraz daha kaldırayım”, “Biraz daha kemer alayım”, “hayır hayır kalkık oldu biraz daha indireyim”, gibi geridönüşler konusunda kapalı teknik daha başarılıdır.

Açık Teknik mi İyi Kapalı Teknik mi İyi? Hangisini Tercih Etmeliyim? 

Cerrahınız burun estetiği ameliyatını sadece kapalı yada sadece açık yapıyorsa zaten böyle bir tercihiniz olamaz. Genelde, plastik cerrahların daha hakim olduğu bir teknik vardır ve iyi bir sonuç için doğrusu cerrahın hakim olduğu tekniği kullanmasıdır. “Sana kapalı olmaz” gibi yorumlar genelde cerrahın kapalı ameliyatı yapmak istemediğini anlatır.

Rinoplastide Açık ya da Kapalı Tercihi Konusunda Tamamen Şahsi Fikirlerim Nedir? 

Bu fikirler bana aittir, her cerrahın kendine ait görüşleri vardır. Cerrahların bazı konularda fikirlerinin farklı olması normaldir. Ben hem açık hem de kapalı tekniğe inanan ve gerektiğinde kullanan bir cerrahım.

 1.  Rinoplasti olan bir hastada da mümkün olduğu kadar
  • Doğal burun ışık ve gölgeleri, olmalıdır.
  • Normal bir burun gibi, yumuşak olmalıdır. Öpüşürken partnerin canını yakmamalıdır.
  • Uyuşukluk olmamalıdır.
  •  Ameliyattan sonra rahatlıkla burnunu sıkabilmeli, sümkürebilmeli, parmağı ile burnunu temizleyebilmeli ve bu sırada ağrı duymamalıdır.
  • Arkadaşlarının, ameliyat olduğunu anlayabileceği herhangi bir iz kalmamalıdır.
 2. Primer rinoplastide, kapalı teknik ile, yeterli tecrübesi olan cerrah, başarılı bir açık teknik sonucunu rahatlıkla elde eder. Her hastaya açık teknik tercih edilmemelidir.
 3. İyi bir kapalı rinoplasti ile iyi bir açık teknik rinoplastinin sonucunun aynısına daha az burun ucu ödemi ile ulaşılır.
 4. Kapalı teknik rinoplasti genelde daha az kıkırdak greftleme ihtiyaç duyduğu için, L septoplastiye gerek yoktur. Textbook lar 10 hastadan birisi tekrar ameliyat olur der. Bu işi çok yapan cerrahların, burun revüzyon ihtimalleri %5 in altındadır ancak yine de böyle bir ihtimal vardır ve bu ihtimali her zaman göz ününde tutulmalıdır. Primer rinoplasti de, septum kıkırdağı alındıysa sekonder rinoplasti de kaburga ve kulaktan kıkırdak almak gerekir.
 5. Tecrübelerime göre burun ucu kıkırdaklarını görmeden ameliyat yapılmamalıdır. Bu nedenle ben, kapalı teknik kıkırdak doğurtma tekniğini kullanıyorum.
 6. Sekonder rinoplastide problemler çok çeşitlidir. Burun ucu çok güzel olmuş ancak burun sırtında problemler varsa, Burun ucuna hiç dokunmadan kapalı teknik ile problem çözülür. Açık teknik tercih edilirse, güzel burun ucu da riske edilmiş olur.
 7. Burun ucunda problem varsa, ancak aşırı değilse doğurtma tekniği ile kullanılabilir.
 8. Burun ucu aşırı deforme ise açık teknik tercih edilmelidir. Kaburga yada kulak kıkırdağı ile burun ucu baştan şekillendirilecekse açık teknik daha iyi bir tercihtir.
 9. Her primer rinoplastide açık teknik ve yapısal rinoplasti tercih etmek, her düşman için top mermisi kullanmak gibidir. İş yine hallolur ama daha çok tahribat yapılır. Daha çok ödem ve uzun iyileşme süreci olur. Elde edilen buru daha sert olur.
 10. Burun küçültme işlemlerinde, kıkırdak ve kemik çıkartıyoruz. Küçültülen iskelete deri ve iç kırmızı deri bol gelmektedir. Deriyi çıkartamıyoruz yni burna adapte olmasını bekliyoruz. Ancak. İçerdeki kırmızı deriler bazen büzüşmez kalınlaşırlar ve nefes problemleri yaratırlar. Kapalı rinoplasti kırmızı deri fazlalıkları olan yerlerden yapıldığı için ameliyat bittiğinde dikişe geçmeden önce fazlalıklar çıkartılır. Böylece deri fazlalılarına bağlı nefes problemleri oluşmaz.
 11. 2012’de ASJ dergisinde burun tendonu adını verdiğim Pitanguy ligamenti ile ilgili bir makale yazdık. Pitanguy ligamenti denilen bu yapı kauçuk kıvamında yarı elastik ama çok güçlü bir yapıdır. Burun kasları ile dudak kasları arasında bir bağlantıdır. Bu yapı ile burun ucu hem ayakta durur hem de yumuşak olur. Yapısal rinoplastide bu sistem bozulur, yeri kıkırdak greftler yerleştirilir. O zaman burun yine ayakta olur ancak daha sert olur. Pitaguy 1960 da bu dokuyu tarif etmiş ve çıkartın yada kesin demiştir. İlk defa dikin, yada koruyun gerekirse kısaltın ve dinamik projeksiyon (burun ucu yüksekliği) kazanın diyen biz olduk. Böylece urun ucu düşmesi denile projeksiyon kaybı ihtimali çok azalır. Burun ucuna daha az kıkırdak koyulur. Kapalı teknik rinoplasti de burun tendonu kesilmeden ameliyat yapılabilir. Açık teknikte kesilmesi zorunludur ancak onarılabilir.
 12. Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi temelleri olan greft, flep, titiz cerrahi, doku beslenmesi ve yara iyileşmesi kurallarını bilmek, Rinoplasti gibi kıkırdak, deri, mukoza, kıkırdak ve kemik den oluşan bir organın, kıkırdak flep ve greft teknikleri içeren rinoplasti ameliyatında ciddi avantajlar sağlamaktadır.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

 Burun estetiği fiyatları hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. Bilindiği gibi burun estetiği Türkiyede yapılan en çok estetik türlerinden biridir. Bu neden plastik cerrahların en çok yaptığı ve en çok rağbet gören iştir.

Burun estetiği 2016 fiyatlarını etkileyen kriterler

Ameliyatı yapan doktorun operatör doktoru mu yoksa doçent doktor mu olması etkiler bildiğiniz gibi doçent ünvanı çok zor alınan bir ünvandır ve doçent doktorlar işinin ehlidir.

burun estetiği fiyatları

Ameliyat hastanede gerçekleşecekse genelde hastane kayıt ücreti ve ameliyat ücretleride ekstradan size fatura edilebiliyor ama plastik cerrahların özel muayenesinde veya anlaşmalı hastanelerde yapılması daha uygun yollu bir ücret çıkabiliyor.

Hastanelerde genelde çok kalmazsınız maksimum 1 gün yatabilirsiniz.

Ve tabiki burunda neler istediğiniz ameliyat ücretini etkiler bazen sadece burunda törpüleme yapılırken bazen burun törpüleme yanında burundaki kemikte kırılıp ameliyat edilebiliyor. Bu tür şeylerde fiyatta artabiliyor.

Burun estetiği fiyatları nedir ?

Burun estetiği fiyatları ortalama 3000 TL ile 12000 TL arasında değişir bunun nedeni burunun yapısı ve yapılacak işlemlerin zorluk derecesidir. Bazı burunlarda kemik kırılmadan işlem yapılırken bazılarında kemik kırılıp bu şekilde estetik operasyon yapılıyor. Mini rinoplasti ile normal reinoplasti arasında fark vardır bu nedenle fiyatlar hem doktora hemde yapılacak işlemlere göre değişir.

Estetik burun ameliyatı olmak niyetindeyseniz mutlaka bizi arayın yada numara bırakın biz sizi arayalım uygun bir ücret sunalım.


Beni Arayın Numaranızı bırakın biz sizi arayalım!
İsim zorunludur
numara giriniz
Teşekkürler, En kısa sürede size geri dönüş yapacağız.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

DOÇ. DR. SERDAR NASIR

Yenimahalle Halide Edip Lisesinden 1989’da mezun oldu. Tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1996’da, uzmanlık eğitimini 1996-2002 arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2002-2009 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında çalıştı. 2009 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır. 2011 yılında Doçent ünvanını aldı.

2006-2008 yılları arasında ABD’de Ohio, Cleveland’taki Cleveland Clinic’te Amerikan Birleşik Devletlerin İlk, dünyanın ise ikinci yüz naklini yapan Dr Siemionow ile birlikte kompozit doku nakilleri üzerinde çalışmalarda bulundu.

2012 yılında Türkiyenin 2., dünyanın ise tam yüz nakilleri içerisinde 3., toplamda ise 22. Yüz naklini başardı. Bu yüz nakli ile eş zamanlı olarak, dünyanın ilk dört uzuv nakli başkanlığını yaptığı geniş bir ekip tarafından Hacettepe Üniversitesinde gerçekleştirildi.

31 ve 32. Ulusal Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongrelerinde deneysel ve klinik uzman yarışmalarında ikincilik ödülleri kazandı. Halen el cerrahisi doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 American Society of Reconstructive Microsurgery, Plastic Surgery Research Council, Turk Plastik, Rekonstrük ve Estetik Cerrahi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahi Derneği üyesidir.

 

Akademik Yayınlar

 1. Kayıkçıoğlu A, Ağaoğlu G, Nasır S, Keçik A. Crossover Replantation And Fillet Flap Coverage Of The Stump After Ectopic Implantation: A Case Of Bilateral Leg Amputation. Plast Reconstr Surg. 2000 Sep; 106(4):868-73.
 2. Nasır S, Aydın A, Kayıkçıoğlu A, Sökmensüer C, Cobaner A. New Experimental Composite Flap Model In Rats: Gluteus Maximus-Tensor Fascia Lata Osteomuscle Flap. Microsurgery. 2003; 23(6):582-8.
 3. Tunçbilek G, Nasır S, Özkan O, Kayıkçıoğlu A, Mavili E. Partially De-Epithelialised And Buried V-Y Advancement Flap For Reconstruction Of Sacrococcygeal And Ischial Defects. Scand J Plast Reconstr Surg Hand Surg. 2004; 38(2):94-9.
 4. Canter HI, Vargel I, Nasır S, Kayıkçıoğlu A. Use Of A Water-Vapour Permeable Polyurethane Film (Omiderm) In The Non-Surgical Treatment Of Aplasia Cutis Congenita. Scand J Plast Reconstr Surg Hand Surg. 2004; 38(4):232-5.
 5. Baykul T, Aydın MA, Nasır S. Avascular Necrosis Of The Mandibular Condyle Causing Fibrous Ankylosis Of The Temporomandibular Joint In Sickle Cell Anemia. J Craniofac Surg. 2004 Nov; 15(6):1052-6.
 6. Aydın MA, Okudan B, Aydın ZD, Özbek FM, Nasır S. Lymphoscintigraphic Drainage Patterns Of The Auricle In Healthy Subjects. Head Neck. 2005 Oct; 27(10):893-900.
 7. Nasır S, Aydın MA, Özgüner M.Thrombotic Effect Of Purposeful Back-Wall Stitch For Different Suture Locations And Vessels In Rats. Ann Plast Surg. 2005 Nov; 55(5):508-11.
 8. Nasır S, Aydın A, Karahan N. Auricular Teratoma: Report Of A Case And Review Of Rare Sites. Scand J Plast Reconstr Surg Hand Surg. 2006; 40(1):57-9.
 9. Aydın MA, Okudan B, Nasır S, Ozbek M, Karagöz A, Altuntaş S. Lymphoscintigraphic Drainage Of Acral Limb Skin To Interval Sentinel Lymph Nodes In Healthy Subjects. J Surg Oncol. 2006 Mar 15; 93(4):286-93.
 10. Nasır S, Kayıkçıoğlu A, Aydın MA, Tunçbilek G. Coverage Of The Cranium With Latissimus Dorsi In The Recurrent Basal Cell Carcinoma Of Gorlin Syndrome: For Protection Against Clinical Invasion. J Craniofac Surg. 2006 May; 17(3):599-602.
 11. Aydın MA, Çömlekçi S, Özgüner M, Cesur G, Nasır S, Aydın ZD. The Influence Of Continuous Exposure To 50 Hz Electric Field On Nerve Regeneration In A Rat Peroneal Nerve Crush Injury Model. Bioelectromagnetics. 2006 Jul; 27(5):401-13.
 12. Nasır S, Aydın MA, Karahan N, Demiryürek D, Sargon M. New Microvenous Anastomosis Model For Microsurgical Training: External Jugular Vein. J Reconstr Microsurg. 2006 Nov; 22(8):625-30.
 13. Nasır S, Aydın MA, Gülgönen A. Nondigital Tissue Replantation And Microsurgical Spare Part Utilization In Mutilated Hands: Case Reports And Review. Microsurgery. 2007; 27(2):65-73.
 14. Siemionow M, Nasır S. Chimerism And Bone Marrow Based Therapies In Transplantation. Microsurgery. 2007; 27(5):510-21. 
 15. Güney M, Nasır S, Oral B, Karahan N, Mungan T. Effect Of Caffeic Acid Phenethyl Ester On The Regression Of Endometrial Explants In An Experimental Rat Model. Reprod Sci. 2007 Apr; 14(3):270-9.
 16. Aydın MA, Nasır S. Free SCIA/SIEA Skin Flap: A Dual Blood Supply Approach To Groin Region. Microsurgery. 2007; 27(7):617-22.
 17. Siemionow M, Nasır S. Impact Of Donor Bone Marrow On Survival Of Composite Tissue Allografts. Ann Plast Surg. 2008 Apr; 60(4):455-62.
 18. Nasır S, Aydın MA, Karahan N, Altuntaş S.Fat Tissue As A New Vascular Carrier For Prefabrication In Reconstructive Surgery: Experimental Study In Rats. J Plast Reconstr Aesthet Surg. 2008 Jul; 61(7):799-806. 
 19. Nasır S, Aydın MA, Altuntaş S, Sönmez E, Şafak T. Soft Tissue Augmentation For Restoration Of Facial Contour Deformities Using The Free SCIA/SIEA Flap. Microsurgery. 2008; 28(5):333-8.
 20. Nasır S, Aydın MA, Altuntaş S, Özgüner M. Thrombotic Effect Of Purposeful Back-Wall Stitch For End-To-Side Microarterial Anastomosis In Rats. J Reconstr Microsurg. 2008 Aug; 24(6):429-33. 
 21. Nasır S, Zins JE. Giant Eccrine Adenocarcinoma Of The Scalp With Intracranial Invasion: Resection And Reconstruction Using A Vacuum-Assisted Closure Device: Technical Case Report. Neurosurgery. 2008 Aug;63(2):E376; Author Reply E376
 22. Siemionow M, Nasır S. Immunologic Responses In Vascularized And Nonvascularized Skin Allografts. J Reconstr Microsurg. 2008 Oct; 24(7):497-505. 
 23. Nasır S, Bozkurt M, Klimczak A, Siemionow M.Large Antigenic Skin Load In Total Abdominal Wall Transplants Permits Chimerism Induction. Ann Plast Surg. 2008 Nov; 61(5):572-9.
 24. Nasır S, Krokowicz L, Bozkurt M, Siemionow M. Inlay Technique For Large Skin Graft Replacement In The Small Animal. Plast Reconstr Surg. 2008 Nov; 122(5):167e-168e 
 25. Nasır S, Aydın MA. Reconstruction of Soft Tissue Defect of Lower Extremity With Free SCIA/SIEA Flap. Ann Plast Surg. 2008 Dec; 61(6):622-6.
 26. Nasır S, Aydın MA. Wide Combined Thin Free SCIA/SIEA Flap. Ann Plast Surg. 2008 Dec; 61(6):627-31.
 27. Nasır S, Krokowicz L, Sonmez E, Bozkurt M, Grykien C, Siemionow M. New Technique For Ligation Of Branches In Microsurgery. Plast Reconstr Surg. 2009 Jan; 123(1):45e-7e. 
 28. Sönmez E, Nasır S, Siemionow M.  Penis Allotransplantation In The Rat. Ann Plast Surg. 2009 Mar;62(3):304-10.
 29. Nasır S, Baykal B, Altuntaş S, Aydın MA Hemodynamic Differences In Blood Flow Between Free Skin And Muscles Flaps: Prospective Study. J Reconstr Microsurg. 2009 Jul;25(6):355-60. Epub 2009 Apr 24
 30. Nasır S, Bozkurt M, Krokowicz L, Klimczak A, Siemionow M. Correlation Of Chimerism With Graft Size And Revascularization In Vascularized And Nonvascularized Skin Allografts. Ann Plast Surg. 2009 Apr;62(4):430-8
 31. Nasir S, Klimczak A, Sonmez E, Bozkurt M, Gibson S, Siemionow M. New composite tissue allograft model of vascularized bone marrow transplant: The iliac osteomyocutaneous flap. Transpl Int. 2009 Aug 14
 32. Zins JE, Langevin CJ, Nasır S. In Search Of Ideal Skull Reconstruction. Polski Przeglad Chirurgiczny, 2008, 80 (10):521-530.
 33. Cadir B, Karahan N, Nasir S, Aydin MA, Turkaslan SS. Unusual synchronous presentation of maxillary sinus fibrosarcoma and gemistocytic astrocytoma with a complication called leukocytoclastic vasculitis: a case report. Eur J Dent. 2009 Jul;3(3):233-9.
 34. Nasir S, Aydin MA. Upper extremity reconstruction using free SCIA/SIEA flap. Microsurgery. 2009 Sep 29. 
 35. Nasır S, Altuntaş S, Arif Karagöz M, Asım Aydın M, Kapucuoğlu N. Myxoma of the dorsal hand. J Plast Surg Hand Surg. 2012 Jul 2.
 36. Nasir S, Aydin MA. Versatility of free SCIA/SIEA flaps in head and neck defects. Ann Plast Surg. 2010 Jul;65(1):32-7. 
 37. Nasir S, Aydin MA, Sonmez E, Baykal B. Flow-through free latissimus dorsi flap for reconstruction of injured limbs: Evaluation of hemodynamic effects on extremity circulation. Ann Plast Surg. 2010 Aug;65(2):164-9. 
 38. Zins JE, Langevin CJ, Nasir S. Controversies in skull reconstruction. J Craniofac Surg. 2010 Nov;21(6):1755-60.
 39. Sonmez E, Nasir S, Safak T, Kecik A. Free groin flap applications in the pediatric population. J Reconstr Microsurg. 2010 May;26(4):259-64.
 40. Baykul T, Aydin A, Nasir S, Türkkahraman H. Surgical rehabilitation of nasoalveolar complex in patients with alveolar clefts. J Craniofac Surg. 2010 Sep;21(5):1512-5.
 41. Sonmez E, Aksu AE, Nasir S, Safak T. A new experimental reversed-flow flap model: tail artery based skin flap on the dorsum of the rat. Ann Plast Surg. 2011 Jan;66(1):84-7.
 42. Sönmez E, Kamburoǧlu HO, Aksu AE, Nasir SN, Evrenos MK, Şafak T, Keçik A.Soft-tissue management with immediate free flap transfer in segmental prosthetic replacement of proximal tibia sarcomas. Microsurgery. 2011Nov;31(8)
 43. Konaş E, Yoruk E, Nasir SN. Reconstruction of extensive composite mandibular defects using osseous or nonosseous free tissue transfer. Plast Reconstr Surg. 2011 Apr;127(4):1743-4
 44. Bozkurt M, Klimczak A, Nasir S, Zor F, Krokowicz L, Siemionow M. Composite osseomusculocutaneous sternum, ribs, thymus, pectoralis muscles, and skin allotransplantation model of bone marrow transplantation. Microsurgery. 2012 Jul  23.
 45. Baykul T, Aydin MA, Nasir SN, Toptas O. Surgical treatment of posttraumatic ankylosis of the TMJ with different pathogenic mechanisms. Eur J Dent. 2012 Jul;6(3):318-23
 46. Aydin MA, Baykul T, Nasir S, Altuntaş SH, Türkaslan SS, Findik Y. Misdiagnosed widespread eosinophilic granuloma of the mandible. J Craniofac Surg. 2012 Jul;23(4):e361-4.
 47. Nasir S, Roach E. Lingual artery: lifesaver recipient artery for free flap surgery. J Reconstr Microsurg. 2012 Nov;28(9):633-4. doi: 10.1055/s-0032-1315782.Epub 2012 Jun 28
 48. Nasir S, Porzel A, Pryor L, Zins JE. Biomechanical comparison of calcium phosphate cements for split cranial bone graft donor sites. Plast Reconstr Surg.  2012 Oct;130(4):527e-35e.
 49. Nasır S, Altuntaş S, Karagöz MA, Aydın MA, Kapucuoğlu N. Myxoma of the dorsal hand. J Plast Surg Hand Surg. 2013 Feb;47(1):78-80.
 50. Nasir S, Soyupek S, Altuntas S, Konas E, Roach EC, Özorak A, Bircan S.Comparison of different autogenous graft materials for reconstruction of large segment vas deferens defect: experimental study in rat. Urol J. 2014 May 6;11(2):1457-64.
 51. Nasir S, Kilic YA, Karaaltin MV, Erdem Y. Lessons learned from the first quadruple extremity transplantation in the world. Ann Plast Surg. 2014 Sep;73(3):336-40
 52. Nasir S, Karaaltin M, Erdem A. Total Scalp Replantation: Surgical Tricks and Pitfalls. J Craniofac Surg. 2015 Jun;26(4):1192-5.
 53. Hivelin M, Klimczak A, Cwykiel J, Sonmez E, Nasir S, Gatherwright J, Siemionow M. Immunomodulatory Effects of Different Cellular Therapies of Bone Marrow Origin on Chimerism Induction and Maintenance Across MHC Barriers in a Face Allotransplantation Model. Arch Immunol Ther Exp (Warsz). 2015 Dec 26
 54. Siemionow MZ, Rampazzo A, Gharb BB, Cwykiel J, Klimczak A, Madajka M, Nasir S,Bozkurt M. The reversed paradigm of chimerism induction: Donor conditioning with recipient-derived bone marrow cells as a novel approach for tolerance induction in vascularized composite allotransplantation. Microsurgery. 2016

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ile kaba veya büyük görülen burun ameliyat ortamında uzman doktor eşliğinde yapılan operasyon ile estetik ve güzel bir görünüme sahip olması için yapılan estetik cerrahi bir operasyondur.

Estetik Burun Ameliyatı

Operasyon kişiye özel planmış bir tedavi türüdür her kişinin burun kıkırdak yapısı ve burun anatomisi farklıdır. Bu nedenle plastik cerrahin mutlaka burunu ameliyat öncesi tanıması ve incelemesi gerekir.

Burun Ameliyatı Nerede Yapılır?

Burun ameliyatı mutlaka hastane ortamında ve sedasyon ve genel anastezi uygulanarak yapılmalıdır.

Burun Estetik Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş bay ve bayanların hepsi burun estetik ameliyatına girebilirler. Son bilimsel araştırmalar insan yüzünün gelişiminin 14-15 yaşından itibaren tamamlandığını göstermektedir. Bu nedenle 18 yaşında olanlarda burun estetiği yaptırabilirler.

Ameliyat Yapılacak Burunun Analizi

Burunda yapılacak estetik operasyon için öncelikle hasta ile görüşülmeli ve nasıl bir burun istediğini detaylıca anlatmalıdır. Bunun sonucunda karşılıklı istişare ile hastanın burun operasyonu için plan yapılır ve bu plana göre estetik operasyon yapılır.

Burunun estetik operasyon için burunun yüzle olan oransal uyumu ve yüz cildinin karekteri analiz ve değerlendirme yapılır. Fonksiyonel açıdan ise septum eğrilikleri ile konkanın boyutu ve nazal valvin durumu değerlendirilmektedir.

Burunun Dijital Tasarımı

Burunun dijital tasarımını bilgisayar ortamında yapmak ve hastaya yapılacak işlemi bilgisayar üzerinden anlatmak ve hem hasta hemde doktor açısından tedavinin daha hızlı sonuçlanmasına yardımcı olur.

Açık veya Kapalı Estetik Burun Yöntemi

Burun ameliyatlarında iki tür yöntem vardır ; Açık Rinoplasti ve Kapalı Rinoplasti

Kişisel tecrübeme gelince ameliyat sonrası şişliklerin daha az olması, dokuları daha az travmatize etmesi gibi düşüncelerle ilk planda kapalı tekniği tercih etmekteyim. Ancak hastanın burun deformitesi özellikle burun ucuna yönelik ağırlıktaysa veya çok detaylı bir cerrahi girişim yapılacaksa açık tekniği tercih etmekteyim. Ancak tecrübelerime göre kapalı teknik ile açık tekniğe gerek kalmadan bir çok hastanın sorunu çözülebilmektedir.

Septum deviasyonu ve konka büyümesi

Septum deviasyonu ve ona ikincil teşkil edebilecek konka büyümesi nefes alma sorununun başta gelen nedenlerindendir. Bu bozukluğun düzeltilmesi zaman zaman estetik ameliyatlara eşlik eder zaman zaman ise hastalar sadece bu sorunla başvururlar. Eğer estetik ameliyatla birlikte yapılacaksa estetik kaygılar ön planda tutularak septum ve konka cerrahisinin ikinci plana alınması nefes zorluklarına ameliyat sonrasında da devam etmesine ol açabilir. Sadece bu sorunla gelmiş hastada ise zaman zaman bu cerrahi sonrası burunda bazı estetik sorunlar oluşabilir. Bu nedenle  estetik ve fonksiyonel harmoninin hastalarda çok iyi sağlanması gereklidir.

Ameliyat Sonrası

Estetik burun operasyonu sonunda göz kapaklarında şişli ve hafif morarma doğal bir süreçtir bu morarma hastalarda az veya çok olabilir. Burun ve çevresinde ağrılar genelde olmaz. Operasyon sonrasında ki 3 günde bölgeye belirli aralıklarla uygulanacak buz uygulaması bu bölgedeki morlukları ve şişkinlikleri giderecektir. Ve tedavinin hızlı sonuç almasına yardımcı olacaktır. Bir gafta sonunda hasta kontole gelir ve burun alçısı çıkarıltıktan sonra burunun üzerine ince bir bant yapıştırılarak oluşan şişliklerin azalmasına ve burunun mikroplardan korunmasına yardımcı olur.

İkinci hafta ise buruna yapıştıran bantlar çıkarılır ve burun açıkta bırakır burada hastaya buruna nasıl masaj yapılacağı gösterilir. Operasyondan 20 gün sonra hastamız gerekli tüm kontrolleri yapıldıktan sonra toplum içerisinde gezebilir dışardan görenler ve ilk defa görenler burunun ameliyatlı olduğunu anlayamazlar. 6 ay veya 1 yıl sonra burun doğal ve son görünümüne kavuşur. Bir seneden sonra burunun ameliyat ile estetik operasyon yapıldığını anlaşılmaz.

Burun Ameliyatı

Sıkca Sorulan Sorular

Operasyon sonrası burnum nasıl olacak?

Burun ameliyatı sonrası burunun tam oturması 6 ayı bulur. Ameliyattan sonra 20.günde dışarı çıkabilir ve toplum içinde gezebilirsiniz. Operasyon öncesi yapılacak dijital analizde burnunuzun operasyon sonrasındaki görüntüsünü doktor eşliğinde görebilir ve fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Burun ameliyatı sonrasında ağrım olur mu?

Yapılacak operasyondan sonra genelde burun ve çevresinde ağrılar olmaz.

Ameliyattan sonra morarma ve şişlik olacak mı?

Genelde burun ve çevresinde morarma ve şişlik olması doğal bir süreçtir bazı hastalar az bazı hastalarda çok olur.Bunlar buz takviyeleri ile giderilir.

Ameliyatta anestezi uygulanıyor mu ?

Ameliyatta sedasyon eşliğinde  lokal anestezi uygulanabilir. Genel anestezi yapılmaz gerekte yoktur. Hastalar genelde 1-2 saat sonra hastaneden taburcu olup evlerine gidebilirler.

Burun tıkanıklığı ve Estetik burun ameliyatını da aynı anda olmak istiyorum ?

Estetik ile beraber nefes alma problemlerini de düzeltmeye yönelik ameliyatlar aynı esnada yapılabilir. Böylece hem estetik güzel burun hem de nefes alma sorunlu çözülmüş olur.

Son olarak kimi tavsiye edersiniz?

Bu estetik ameliyat Türkiyede en çok yapılan estetik operasyonlardır bu nedenle her hastane veya klinik bu pazardan kar elde etmek ister bu nedenle her yerde estetik burun alakalı reklamlar ve siteler görebilirsiniz.Bu konuda sizlere tavsiye edebileceğimiz doktor : Doç. Dr. Serdar Nasır’dır. Kendisi Türkiyede bilinen başarılı bir uzman plastik cerrahtır.

Burun Estetiği Fiyatları Nedir?

Estetik burun ameliyatı fiyatları, Burun ameliyatlarının hangisinin ya da hangilerinin yapılacağına göre ilk tahmini boyutunu kazanır. Daha sonra, ameliyat içeriği ve yapılacak adımlara göre fiyatlar değişmektedir. Rinoplasti fiyatı, burun ucu ameliyatı fiyatı, burun revizyonu fiyatı ve kombine operasyon fiyatları için muayene çok önemlidir. 2016 Burun Estetiği Fiyatları hakkında web sitemizde net bilgi vermemiz ilgili mevzuatlar sebebiyle yasaktır.

Ameliyat Fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için: Bizi Arayın: 0312 411 06 00 GSM: 0533 085 21 59 WhatsApp: 0533 085 21 59

FORM

Beni Arayın Numaranızı bırakın biz sizi arayalım!
İsim zorunludur
numara giriniz
Teşekkürler, En kısa sürede size geri dönüş yapacağız.