Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ile kaba veya büyük görülen burun ameliyat ortamında uzman doktor eşliğinde yapılan operasyon ile estetik ve güzel bir görünüme sahip olması için yapılan estetik cerrahi bir operasyondur.

Estetik Burun Ameliyatı

Operasyon kişiye özel planmış bir tedavi türüdür her kişinin burun kıkırdak yapısı ve burun anatomisi farklıdır. Bu nedenle plastik cerrahin mutlaka burunu ameliyat öncesi tanıması ve incelemesi gerekir.

Burun Ameliyatı Nerede Yapılır?

Burun ameliyatı mutlaka hastane ortamında ve sedasyon ve genel anastezi uygulanarak yapılmalıdır.

Burun Estetik Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş bay ve bayanların hepsi burun estetik ameliyatına girebilirler. Son bilimsel araştırmalar insan yüzünün gelişiminin 14-15 yaşından itibaren tamamlandığını göstermektedir. Bu nedenle 18 yaşında olanlarda burun estetiği yaptırabilirler.

Ameliyat Yapılacak Burunun Analizi

Burunda yapılacak estetik operasyon için öncelikle hasta ile görüşülmeli ve nasıl bir burun istediğini detaylıca anlatmalıdır. Bunun sonucunda karşılıklı istişare ile hastanın burun operasyonu için plan yapılır ve bu plana göre estetik operasyon yapılır.

Burunun estetik operasyon için burunun yüzle olan oransal uyumu ve yüz cildinin karekteri analiz ve değerlendirme yapılır. Fonksiyonel açıdan ise septum eğrilikleri ile konkanın boyutu ve nazal valvin durumu değerlendirilmektedir.

Burunun Dijital Tasarımı

Burunun dijital tasarımını bilgisayar ortamında yapmak ve hastaya yapılacak işlemi bilgisayar üzerinden anlatmak ve hem hasta hemde doktor açısından tedavinin daha hızlı sonuçlanmasına yardımcı olur.

Açık veya Kapalı Estetik Burun Yöntemi

Burun ameliyatlarında iki tür yöntem vardır ; Açık Rinoplasti ve Kapalı Rinoplasti

Kişisel tecrübeme gelince ameliyat sonrası şişliklerin daha az olması, dokuları daha az travmatize etmesi gibi düşüncelerle ilk planda kapalı tekniği tercih etmekteyim. Ancak hastanın burun deformitesi özellikle burun ucuna yönelik ağırlıktaysa veya çok detaylı bir cerrahi girişim yapılacaksa açık tekniği tercih etmekteyim. Ancak tecrübelerime göre kapalı teknik ile açık tekniğe gerek kalmadan bir çok hastanın sorunu çözülebilmektedir.

Septum deviasyonu ve konka büyümesi

Septum deviasyonu ve ona ikincil teşkil edebilecek konka büyümesi nefes alma sorununun başta gelen nedenlerindendir. Bu bozukluğun düzeltilmesi zaman zaman estetik ameliyatlara eşlik eder zaman zaman ise hastalar sadece bu sorunla başvururlar. Eğer estetik ameliyatla birlikte yapılacaksa estetik kaygılar ön planda tutularak septum ve konka cerrahisinin ikinci plana alınması nefes zorluklarına ameliyat sonrasında da devam etmesine ol açabilir. Sadece bu sorunla gelmiş hastada ise zaman zaman bu cerrahi sonrası burunda bazı estetik sorunlar oluşabilir. Bu nedenle  estetik ve fonksiyonel harmoninin hastalarda çok iyi sağlanması gereklidir.

Ameliyat Sonrası

Estetik burun operasyonu sonunda göz kapaklarında şişli ve hafif morarma doğal bir süreçtir bu morarma hastalarda az veya çok olabilir. Burun ve çevresinde ağrılar genelde olmaz. Operasyon sonrasında ki 3 günde bölgeye belirli aralıklarla uygulanacak buz uygulaması bu bölgedeki morlukları ve şişkinlikleri giderecektir. Ve tedavinin hızlı sonuç almasına yardımcı olacaktır. Bir gafta sonunda hasta kontole gelir ve burun alçısı çıkarıltıktan sonra burunun üzerine ince bir bant yapıştırılarak oluşan şişliklerin azalmasına ve burunun mikroplardan korunmasına yardımcı olur.

İkinci hafta ise buruna yapıştıran bantlar çıkarılır ve burun açıkta bırakır burada hastaya buruna nasıl masaj yapılacağı gösterilir. Operasyondan 20 gün sonra hastamız gerekli tüm kontrolleri yapıldıktan sonra toplum içerisinde gezebilir dışardan görenler ve ilk defa görenler burunun ameliyatlı olduğunu anlayamazlar. 6 ay veya 1 yıl sonra burun doğal ve son görünümüne kavuşur. Bir seneden sonra burunun ameliyat ile estetik operasyon yapıldığını anlaşılmaz.

Burun Ameliyatı

Sıkca Sorulan Sorular

Operasyon sonrası burnum nasıl olacak?

Burun ameliyatı sonrası burunun tam oturması 6 ayı bulur. Ameliyattan sonra 20.günde dışarı çıkabilir ve toplum içinde gezebilirsiniz. Operasyon öncesi yapılacak dijital analizde burnunuzun operasyon sonrasındaki görüntüsünü doktor eşliğinde görebilir ve fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Burun ameliyatı sonrasında ağrım olur mu?

Yapılacak operasyondan sonra genelde burun ve çevresinde ağrılar olmaz.

Ameliyattan sonra morarma ve şişlik olacak mı?

Genelde burun ve çevresinde morarma ve şişlik olması doğal bir süreçtir bazı hastalar az bazı hastalarda çok olur.Bunlar buz takviyeleri ile giderilir.

Ameliyatta anestezi uygulanıyor mu ?

Ameliyatta sedasyon eşliğinde  lokal anestezi uygulanabilir. Genel anestezi yapılmaz gerekte yoktur. Hastalar genelde 1-2 saat sonra hastaneden taburcu olup evlerine gidebilirler.

Burun tıkanıklığı ve Estetik burun ameliyatını da aynı anda olmak istiyorum ?

Estetik ile beraber nefes alma problemlerini de düzeltmeye yönelik ameliyatlar aynı esnada yapılabilir. Böylece hem estetik güzel burun hem de nefes alma sorunlu çözülmüş olur.

Son olarak kimi tavsiye edersiniz?

Bu estetik ameliyat Türkiyede en çok yapılan estetik operasyonlardır bu nedenle her hastane veya klinik bu pazardan kar elde etmek ister bu nedenle her yerde estetik burun alakalı reklamlar ve siteler görebilirsiniz.Bu konuda sizlere tavsiye edebileceğimiz doktor : Doç. Dr. Serdar Nasır’dır. Kendisi Türkiyede bilinen başarılı bir uzman plastik cerrahtır.

Burun Estetiği Fiyatları Nedir?

Estetik burun ameliyatı fiyatları, Burun ameliyatlarının hangisinin ya da hangilerinin yapılacağına göre ilk tahmini boyutunu kazanır. Daha sonra, ameliyat içeriği ve yapılacak adımlara göre fiyatlar değişmektedir. Rinoplasti fiyatı, burun ucu ameliyatı fiyatı, burun revizyonu fiyatı ve kombine operasyon fiyatları için muayene çok önemlidir. 2016 Burun Estetiği Fiyatları hakkında web sitemizde net bilgi vermemiz ilgili mevzuatlar sebebiyle yasaktır.

Ameliyat Fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için: Bizi Arayın: 0312 411 06 00 GSM: 0533 085 21 59 WhatsApp: 0533 085 21 59

FORM

Beni Arayın Numaranızı bırakın biz sizi arayalım!
İsim zorunludur
numara giriniz
Teşekkürler, En kısa sürede size geri dönüş yapacağız.